افتتاح اولین دانشکده تربیت مربی نهج البلاغه استان اردبیلافتتاح اولین دانشکده تربیت مربی نهج البلاغه استان اردبیل

با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل اولین دانشکده تربیت مربی نهج البلاغه استان اردبیل به همت بنیاد بین المللی نهج البلاغه افتتاح شد .

اردبیل رحیم انور مدیر دانشکده تربیت مربی نهج البلاغه : علاقمندان به تحصیل در رشته نهج البلاغه برای ورود به دانشگاه جامع علمی کاربردی با مدرک لیسانس و در رشته‌های مختلف می‌توانند ثبت نام کنند و در طول ۲ ترم ۱۳ درس تخصصی نهج البلاغه را سپری کرده و مانند دانشگاه‌های دیگر مدرک معتبر علمی کاربردی اعطا خواهد شد.

آیت الله سید حسن عاملی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل نیز در مراسم افتتاحیه دانشگاه جامع علمی کاربردی تربیت مربی نهج البلاغه استان از تلاش و عمل خیرخواهانه خیرین استان در جهت راه اندازی دانشگاه نهج البلاغه تقدیر کرد و افزود: سیره و سخنان گهربار حضرت امام علی (ع) باید در تمامی بخش‌های جمله الگو و سرمشق قرار گیرد که این عمل ادای دین به ساحت مقدس امام علی (ع) و اهل بیت است.

ایشان  افزود: اگر بهای کافی به کار فرهنگی معقول داده شده و با مدیریت فکر، اندیشه و احساس جامعه به سمت جلو گام برداریم یقیناً علاوه بر پرباری فرهنگ عامه، مشکلات اقتصادی تا حد چشمگیری کاهش یافته و بزه‌های اجتماعی نیز به حداقل ممکن خواهد رسید .

ندایی، معاون سیاسی، امنیتی اجتماعی استاندار اردبیل نیز در بازدید از امکانات این مجموعه از تدوین دوره‌های ویژه نهج البلاغه برای کارکنان و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان خبر داد و افزود: توافق شده این دوره‌ها تدوین و برای استانداری اردبیل ارسال شود تا در شورای اداری استان و شورای آموزش استانداری اردبیل مطرح شده و در صورت تصویب برای کارکنان و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان این دوره‌ها جزو دوره‌های لازم و ضروری تلقی شود تا مدیران و کارکنان از این دوره‌ها استفاده کنند .

در ادامه خیر نیک اندیش، ولی مسیحا نیز با اهدای یک واحد آپارتمان زمینه آغاز و استقرار کلاس‌های دانشگاه نهج البلاغه استان اردبیل را فراهم کرد .