سخن گوهربار : حكمت 329بى نيازى از عذر خواهى(اخلاقى، اجتماعى) وَ قَالَ [عليه السلام] الِاسْتِغْنَاءُ عَنِ الْعُذْرِ أَعَزُّ مِنَ الصِّدْقِ بِهِ . و درود خدا بر او ، فرمود: بى نيازى از عذر خواهى، گرامى تر از عذر راستين است.
منوی سایت
آموزش همگانی

معاونت آموزشی بنیاد نهج البلاغه استان اردبیل  از عموم علاقمندان محترم آموزش نهج البلاغه دعوت می نماید  برابر برنامه اعلام شده در منو آموزش همگانی در این محافل حضور داشته باشند.

مدیر بنیاد بین‌المللی نهج البلاغه دفتر استان اردبیل ضمن ارائه توضیحات از اقدامات این بنیاد در سالهای گذشته گفت: زیرساخت های علمی، تحقیقاتی و فرهنگی و محتوایی از طرف بنیاد برای اجرای این طرح مهیا شده است .

انور افزود: بنا به توصیه‌ها و روایات معتبر روز یکشنبه مختص به حضرت امیرالمومنین است و این طرح مقرر است در این روز در تمامی مساجد که اعلام آمادگی کردند در هفته های آتی شروع شود .

انور اظهار کرد: این طرح برای نخستین بار در کل کشور در اردبیل اجرا می‌شود و قرار است قسمتی از شرح نهج البلاغه در این روز به نمازگزاران ارائه شود .

وی با اشاره به اینکه بنیاد نهج‌البلاغه استان اردبیل با مجوز بنیاد بین‌المللی نهج‌البلاغه کشور از سال ۱۳۹۰ فعالیت خود را آغاز کرد، افزود : تاکنون  ۷ دوره تربیت مربی نهج‌البلاغه با شرکت بیش از ۶۰۰ نفر از خواهران و برادران علاقمند برگزار شده که تعدادی از این‌ افراد هم‌اکنون به عنوان مربیان محافل انس با نهج‌البلاغه و مدرس دانشگاه در خدمت عاشقان امیرالمومنان(ع) هستند .

رییس بنیاد نهج‌البلاغه اردبیل ادامه داد: ۲۲ محفل انس با نهج‌البلاغه در مساجد شهر اردبیل به صورت هفتگی دایر است و به‌طور میانگین در هر هفته یک‌هزار نفر در این محافل، پای درس نهج‌البلاغه نشسته و روح و جان خود را با افکار نورانی نهج‌البلاغه صیقل می‌دهند .

وی از راه اندازی کتابخانه تخصصی حضرت علی(ع) نیز خبر داد و گفت: ۲۶ هزار عنوان کتاب تخصصی شامل کتب حدیث، شروح نهج‌البلاغه و... به‌صورت دیجیتالی و بیش از ۵۰۰ عنوان کتاب به‌صورت حضوری در کتابخانه امیرالمومنین(ع) بنیاد نهج‌البلاغه اردبیل در اختیار علاقمندان، محققان و پژوهشگران قرار دارد .

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل ضمن تشکر از عوامل اجرایی و اعضای افتخاری بنیاد افزود: بنیاد نهج البلاغه اردبیل در سالیان دراز شاهد افتخارات علمی و فرهنگی بوده است و اکنون آمادگی ارائه تحقیقات استخراج شده به جامعه است .

حجت‌الاسلام مهدی ستوده گفت: همکاری ائمه جماعت شرط اساسی  موفق بودن این طرح است و اجرای این طرح جزو طرح‌های جهادی است و حمایت از طرح جهاد نهج البلاغه وظیفه همگان است .

طرح عظیم نهج‌البلاغه‌خوانی در مساجد شهر اردبیل با عنوان یکشنبه‌ها با نهج‌البلاغه آغاز شده که در آینده‌ای نزدیک در مساجد سراسر استان اجراء خواهد شد .

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بنیاد نهج البلاغه اردبیل میباشد